Aktualności

Według najnowszych wyników Krajowego Rejestru Długów, zadłużenie polaków wzrosło aż trzykrotnie w przeciągu ostatnich czterech lat. Wraz z tym wzrosła liczba dłużników. Szacuje się, że kwota niespłaconych pożyczek udzielonych przez parabanki (z wyłączeniem kredytów bankowych) wynosić może nawet 1,5 miliarda złotych.

- „Zobowiązania na 500 złotych z krótkim terminem spłaty to już przeszłość. Obecnie Polacy zapożyczają się nawet na kilkanaście tysięcy złotych, a raty rozkładają na kilka lat. Zadłużają się więc na potęgę, niestety, często bez oszacowania, czy będą w stanie spłacić zobowiązania” – informuje Biuro Informacji Gospodarczej Krajowego Rejestru Długów.

Wśród najczęstszych powodów zaciągania szybkich pożyczek jest łatwość ich dostępu oraz chęć dorównania poziomem życia osobom z pracy lub kręgu znajomych.

Statystyczna kwota zadłużenia wynosi około 4531 złotych, cztery lata temu kwota ta wynosiła 2451 złotych. Największe długi odnotowano na Śląsku, Mazowszu i Wielkopolsce, najniższe – na Podlasiu, Opolszczyźnie i w Świętokrzyskim.

przydatne linki

infonetax sp. z o. o.

ul. karola olszewskiego 6, 25-663 kielce

nip: 6572736550

dołącz do nas

bądź na bieżąco z nowościami