Nowoczesna platforma komunikacji pomiędzy podatnikiem, a doradcą podatkowym

To już pewne – Centralny Rejestr Faktur zacznie działać w drugiej połowie bieżącego roku. Tworzyć go będą dane z Jednolitych Plików Kontrolnych (JPK).

W jego skład wejdą także faktury nabycia towarów lub usług nie ujęte przez jednostki administracji rządowej lub samorządowej w ewidencji VAT oraz informacje o fakturach otrzymanych od innych podmiotów w związku z realizacją zadań nałożonych na te jednostki.

Projekt Centralnego Rejestru Faktur ma na celu uzupełnienie informacji dla Krajowej Administracji Sadowej o fakturach VAT wystawionych przez podmioty gospodarcze. Dzięki temu można będzie identyfikować przypadki, w których wystawca faktury – wiedząc, że VAT naliczony z faktury nie będzie ujmowany w ewidencji VAT przez nabywcę (bo np. nabywcą jest samorząd lub konsument nabywający samochód) – nie wykazuje takiej faktury w swojej ewidencji i tym samym unika rozliczenia należnego podatku VAT.

Za błędy w przesłanym Jednolitym Pliku Kontrolnym i braku wprowadzenia korekty w przeciągu 14 dni grozić będzie mandat w wyskokości 500 złotych za każdą pomyłkę.

przydatne linki

Strefa podatnika

strefa podatnika

Strefa doradcy podatkowego

strefa doradcy
podatkowego

infonetax sp. z o. o.

ul. karola olszewskiego 6, 25-663 kielce

nip: 6572736550

dołącz do nas

bądź na bieżąco z nowościami

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem