Nowoczesna platforma komunikacji pomiędzy podatnikiem, a doradcą podatkowym

Ministerstwo Finansów ostrzega przed fałszywymi e-mailami, w których autor informuje o wątpliwościach dotyczących złożonej deklaracji oraz wzywa do ustosunkowania się co do zaistniałej sytuacji. W treści może znajdować się link.

Nie należy otwierać wiadomości, ani załącznika, klikać w linki zawarte w treści oraz odpowiadać na e-mail nadawcy. Załącznik / link może zawierać szkodliwe oprogramowanie.

Przykład fałszywego e-maila:

"Na podstawie art.274a par.2 ustawy z dnia 29.08.1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz.U.z 2012 r. Poz 749 za zam.) w myśl którego w razie wątpliwości co do poprawności złożonej deklaracji organ podatkowy może wezwać do udzielenia, w wyznaczonym terminie niezbędnych wyjaśnień lub uzupełnienia deklaracji.

Po analizie dokumentów wystawionych przez państwa firmę wynika, iż w 2017 roku wystąpił błąd w deklaracji. Poniżej znajdą państwa link, w którym znajduje się dokumentacja dotycząca wyżej wymienionego roku podatkowego.

Prosimy ustosunkować się drogą emailową w terminie 7 dni od otrzymania niniejszego pisma. W przypadku braku kontaktu zostanie wszczęte postępowanie w trybie art. Ordynacji Podatkowej oraz zastosowana kara Kodeksu Karnego Skarbowego.

Jeśli wystąpi problem z otwarciem linku, prosimy o informację zwrotną.

Ministerstwo Finansów

ul. Świętokrzyska 12

00-916 Warszawa

NIP: 5260250274

REGON: 000002217

godz. Pracy 8:15 – 16:15"

 

(źródło: www.mf.gov.pl)

przydatne linki

Strefa podatnika

strefa podatnika

Strefa doradcy podatkowego

strefa doradcy
podatkowego

infonetax sp. z o. o.

ul. karola olszewskiego 6, 25-663 kielce

nip: 6572736550

dołącz do nas

bądź na bieżąco z nowościami

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem