Aktualności

Zakład Ubezpieczeń Społecznych ostrzega przed fałszywymi mailami z załączoną fakturą. Informacje zawierają złośliwe oprogramowanie, które natychmiast infekuje nasz komputer.

W ostatnich dniach część klientów Zakładu Ubezpieczeń Społecznych otrzymało e-maile z informacją o konieczności opłacenia faktury wystawionej przez ZUS do której załączony jest plik. Po otwarciu załącznika na komputerze instaluje się oprogramowanie, które blokuje dostęp do plików i przechwytuje dane do loginów i haseł.

Rzecznik Prasowy dolnośląskiego ZUS zapewnia, że Zakład Ubezpieczeń Społecznych nie wystawia takich faktur i nie ma powodu, by wysyłać je do klientów pocztą elektroniczną. Wszelkie informacje od ZUS przesyłane drogą mailową otrzymują jedynie klienci posiadający konto na portalu Platformy Usług Elektronicznych ZUS i dzieje się to tylko za pośrednictwem profilu na PUE ZUS.

W razie wątpliwości, co do otrzymanej korespondencji, przed jej otwarciem można skontaktować się z Centrum Obsługi Telefonicznej ZUS pod numerem telefonu - 22 560 16 00.

przydatne linki

Strefa podatnika / Strefa doradcy podatkowego

Strefa podatnika

zleć rozliczenie pit
doradcy podatkowemu

Strefa doradcy podatkowego

uzyskaj poradędoradcy podatkowego

infonetax sp. z o. o.

ul. karola olszewskiego 6, 25-663 kielce

nip: 6572736550

dołącz do nas

bądź na bieżąco z nowościami