Aktualności

- „Obecnie zautomatyzowany system kontroli komponentów jest testowany w tłoczni Ingolstadt, ale później zostanie przeniesiony do innych zakładów Audi. Dalszy rozwój algorytmów uczenia maszynowego może sprawić, że będą one przydatne również w innych obszarach produkcji samochodów, takich jak lakiernia czy warsztaty montażowe” – mówi Frank Loydl, dyrektor ds. informacji Audi.

Deep learning to technika zbierania podstawowych parametrów i przygotowanie się do samodzielnego uczenia przez zastosowanie wielu warstw przetwarzania. Technologia znajduje szerokie zastosowanie w dziedzinach niewymagających działań na danych nienumerycznych, w tym np. klasyfikacji i wykrywaniu obrazów i obiektów oraz opisywaniu ich zawartości.

Po raz pierwszy Audi wykorzystało technologię deep learning w procesie tłoczenia karoserii samochodowych do wykrywania pęknięć oraz deformacji.

Rozwój sztucznej inteligencji to kluczowy element nowej strategii rozwoju marki Audi, którego celem ma być poprawa wydajności produkcji oraz jakości samochodów.

przydatne linki

infonetax sp. z o. o.

ul. karola olszewskiego 6, 25-663 kielce

nip: 6572736550

dołącz do nas

bądź na bieżąco z nowościami