Aktualności

Krajowa Izba Rozliczeniowa sukcesywnie zwiększa liczbę miejsc w których możemy zapłacić kartą. Dzięki współpracy z Ministerstwem Przedsiębiorczości i Technologii oraz Fundacji Krajowej Izby Rozliczeniowej na Rzecz Rozwoju Cyfryzacji Cyberium, na dzień dzisiejszy już ponad połowa urzędów posiada terminale płatnicze.

W 2017 roku jedynie w 10% urzędów w Polsce można było dokonać płatności bezgotówkowych. Na chwilę obecną taka możliwość ma już około 60% jednostek. Według zapowiedzi wiceprezesa Krajowej Izby rozliczeniowej, na koniec 2018 roku będzie to już 80% urzędów, a w 2019 roku wzrosną do 95%.

W I kwartale 2018 roku wartość transakcji z udziałem kart płatniczych wyniosła 160 miliardów złotych, z czego 77 miliardów stanowiły wypłaty gotówki w bankomatach i oddziałach banków. Zdaniem departamentu gospodarki elektronicznej duży odsetek płatności gotówkowej wynika z faktu, że w Polsce wciąż jedynie w jednej trzeciej sklepów i punktów obsługowych jest możliwość bezpośredniej płatności kartą.

Według najnowszych badań Instytutu IBRIS dla Polskiego Standardu Płatności niemal 20% Polaków nie nosi przy sobie gotówki, a 33% osób przed 26 rokiem życia korzysta jedynie z elektronicznych form płatności.

przydatne linki

Strefa podatnika / Strefa doradcy podatkowego

Strefa podatnika

zleć rozliczenie pit
doradcy podatkowemu

Strefa doradcy podatkowego

uzyskaj poradędoradcy podatkowego

infonetax sp. z o. o.

ul. karola olszewskiego 6, 25-663 kielce

nip: 6572736550

dołącz do nas

bądź na bieżąco z nowościami