Nowoczesna platforma komunikacji pomiędzy podatnikiem, a doradcą podatkowym

Niedawno jeden z urzędów skarbowych w Łodzi rozesłał do ubiegłorocznych nowożeńców pisma z pytaniami dotyczącymi prawidłowego opodatkowania przyjęć weselnych.

Pismo rozpoczyna się przepisem kodeksu postępowania karnego i kodeksu karnego skarbowego, a następnie wezwaniem do udzielenia, w terminie 7 dni od otrzymania pisma, odpowiedzi na pytania:

1. Kiedy i gdzie (w jakiej sali weselnej) odbyło się przyjęcie weselne w związku z zawarciem przez Państwa związkiem małżeńskim? Z kim była zawarta umowa na świadczenie tej usługi?

2. Ile wynosiła zapłata na rzecz właściciela lokalu, w którym zorganizowano przyjęcie weselne? Czy otrzymali Państwo potwierdzenie dokonania zapłaty za usługę?

3. Jaki zespół muzyczny świadczył usługę na przyjęciu weselnym (z podaniem danych osobowych i numerów kontaktowych członków zespołu muzycznego)? Ile wyniosła zapłata za wynajęcie zespołu muzycznego? Czy została zawarta umowa na świadczenie tej usługi? Czy otrzymaliście Państwo potwierdzenie dokonania zapłaty za tą usługę?

4. Czy korzystaliście Państwo z usługi wideofilmowania oraz usług fotograficznych w związku z przyjęciem weselnym? Kto świadczył te usługi? Ile wyniosła zapłata za te usługi? Czy otrzymaliście Państwo potwierdzenie dokonania zapłaty za te usługi?

Łódzka Izba Administracji Skarbowej uspokaja, że przekazanie informacji nie ma charakteru wyjaśnień, ani zeznań w rozumieniu procesowym. Nieprzekazanie danych nie jest zagrożone odpowiedzialnością karną przewidzianą przez art. 233 kodeksu karnego za zatajenie prawdy lub zeznanie nieprawdy.

Pisma o podobnej treści otrzymali również mieszkańcy Kielc i Krakowa.

przydatne linki

Strefa podatnika

strefa podatnika

Strefa doradcy podatkowego

strefa doradcy
podatkowego

infonetax sp. z o. o.

ul. karola olszewskiego 6, 25-663 kielce

nip: 6572736550

dołącz do nas

bądź na bieżąco z nowościami

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem