Nowoczesna platforma komunikacji pomiędzy podatnikiem, a doradcą podatkowym

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów sprawdził jakość oferowanych produktów w Polsce z ich odpowiednikami w Niemczech. Artykuły żywnościowe zakupione w sklepach Aldi, Kaufland, Lidl, Makro, Netto i Rossmann wykazały wiele różnic pośród wszystkich badanych produktach.

Podczas testu zbadano skład m.in. chipsów, serków, napoi, soków, jogurtów, herbat, mrożonej pizzy, ketchupu, czekolady, ciastek, żelków, kakaowego kremu do smarowania, mrożonych ryb, wędliny i kiełbasy. Po dogłębnej analizie stwierdzono (na niekorzyść polskiego produktu) potwierdzone laboratoryjnie różnice w wykazie składników na opakowaniu, różną jakość tego samego produktu, niezgodność z komunikatem "100% naturalny", dodatkowe substancje w składzie oraz mniejszą zawartość produktu w opakowaniu.

Spośród 101 przebadanych produktów, 12 wykazywało znaczną różnicę, a jedynie 2 polskie produkty okazały się lepsze, niż w Niemczech.

Wyniki Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów przekazano już do Komisji Europejskiej w celu podjęcia dalszych działań regulujących przeciwdziałanie dyskryminacji konsumentów i zapewnienie dostępu do dobrych jakościowo produktów na terenie całej Unii Europejskiej.

przydatne linki

Strefa podatnika

strefa podatnika

Strefa doradcy podatkowego

strefa doradcy
podatkowego

infonetax sp. z o. o.

ul. karola olszewskiego 6, 25-663 kielce

nip: 6572736550

dołącz do nas

bądź na bieżąco z nowościami

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem