Nowoczesna platforma komunikacji pomiędzy podatnikiem, a doradcą podatkowym

Kupując online można odebrać towar w sklepie stacjonarnym, czy jest zatem możliwość otrzymania paragonu w postaci skanu drogą elektroniczną?

Krajowa Izba Skarbowa wyjaśnia, że takie rozwiązanie jest niezgodne z przepisami, ponieważ według art. 111 ustawy o VAT sprzedaż na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej trzeba ewidencjonować na kasie rejestrującej. Sprzedający ma zatem obowiązek przekazać kupującemu wydruk paragonu fiskalnego lub faktury.

Obowiązek wystawienia dokumentu sprzedaży należy wystawić w momencie otrzymania wpłaty na konto, a nie z dniem wysyłki czy odbioru. Zgodnie z przepisami należności i zaliczki uzyskane przed wydaniem towaru powodują powstanie obowiązku podatkowego według daty otrzymania.

"Skan paragonu przesłany drogą elektroniczną nie może być utożsamiana z wydaniem paragonu" – zapewnia dyrektor Krajowej Izby Skarbowej.

przydatne linki

Strefa podatnika

strefa podatnika

Strefa doradcy podatkowego

strefa doradcy
podatkowego

infonetax sp. z o. o.

ul. karola olszewskiego 6, 25-663 kielce

nip: 6572736550

dołącz do nas

bądź na bieżąco z nowościami

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem